Slavný „spoluobčan"

Tisk PDF
Aktualizováno: přidány fotky.

Slavný „spoluobčan".
Vídám ho skoro denně. Ale nikdy mě ani nenapadlo, že by mohl něco dokázat. Jaké však bylo mé překvapení, když jsem se dozvěděla, že získal cenu v nějaké soutěži. Vůbec se mi nechtělo tomu věřit. Jak je možné, že někdo, v mých očích tak obyčejný, dosáhl takového úspěchu?
O kom že je celou dobu řeč? O Punťovi, pejskovi, který žije u Lehotských na horním konci vesnice. Vydala jsem se o něm zjistit víc.

Punťu našla Jitka Lehotská před dvěma roky v Machově. Bylo to po Vánocích, a byl velmi hubený a smutný. (Že by nevhodný vánoční dárek?) Vzala ho domů, kde se o něj začali s láskou starat. Dnes je z něj hezký a spokojený pejsek, kterého často vídám s panem Lehotským na procházce. Měří asi 30cm, váží 7kg a je mu přibližně 5 roků.
A jakého že to dosáhl úspěchu? 7.5.2006 se zúčastnil soutěže „Rýzmburský voříšek". V konkurenci zhruba 300 dalších psů získal 3. místo v soutěži „Cena diváků". Nevím jak Vám, ale mě to přijde jako krásné poděkování Lehotským za to, že se ho ujali a že se o něj stále tak hezky starají.

Jen si teď tak říkám: Není náhodou v mém okolí víc podobně nenápadných a přitom úspěšných „spoluobčanů" či spoluobčanů? Co myslíte...

slavny spoluobcan punta1slavny spoluobcan punta2

 

 
Powered by Bluecat