Noc s Andersenem 2015

Tisk PDF
Dobrý den,
nechci se chlubit, ale nedá mi to. Musím napsat, co se událo tento pátek v knihovně ve Vrchovinách za tajemné Noci s Andersenem.
Děti se v knihovně schází na přespání již řadu let. Kapacita malé místnosti je maximálně 21 dětí. A to se říká, že musí spát na boku. Letos se jich přihlásilo 38 a než jsme v pátek začali, došlo ještě dalších 5 dětí. Konečné číslo účastníků bylo 43.Domů šlo přespat 6 dětí - školkou povinné.
Během Noci jsme navštívili děti v knihovně v Novém Městě nad Metují, kde studenti z Vrchovin pro obě skupiny uspořádali soutěže s pohádkovými postavami. Díky autu půjčenému od Hasičů z Nového Města nad Metují jsme se všichni - i děti z knihovny z Nového Města nad Metují - přesunuli do hasičské zbrojnice ve Vrchovinách, kde proběhla výuka tanců. Hrála živá kapela Maracas. K večeři byly palačinky, které upekl pan Konvalina s manželkou - jako vždy všichni mlaskali.
A pak přespávačka ve Vrchovinách. Moc nám pomohli hasiči, kteří zatopili v hasičské zbrojnici v malé místnosti, kde přespala část spáčů - opravdu bychom se do knihovny nevešli. Takže v knihovně zůstaly menší děti. A nakonec se na dobrou noc četlo - pohádky, pověsti, .........
Ráno v 5:20 budíček prvních dětí, snídaně a hurá domů.
 
Powered by Bluecat