Výstava betlémů

Tisk PDF

Tradice výstav betlémů začala v roce 1992 malou výstavou v knihovně ve Vrchovinách. Vystaveny byly exponáty z rodinné sbírky Horákových. Velký zájem nás povzbudil a v roce 1994 jsme uspořádali výstavu na sále místního pohostinství. Další výstava na sále pohostinství byla v roce 1996, a to se přišlo podívat skoro 900 návštěvníků.

Rok 1999 a naše výstava poprvé v penzionu Oáza v NMnM. Penzion byl nový a výstava byla jednou z prvních větších akcí. Obyvatelé  Penzionu nás velmi mile přijali a tak v roce 2001 pořádáme opět výstavu. Tentokrát trvala tři dny. Přišlo 13 školních tříd a také děti z mateřských školek. Celkem přišlo 1200 návštěvníků a mohli vidět kolem 200 exponátů. Část této výstavy se stěhovala na dalších 10 dnů do nově otevřené  Galerie Zázvorka. Další výstava, opět v Penzionu Oáza, byla v roce 2005 a byla pouze přes víkend. 

Letošní výstavu, tradičně pořádanou první adventní víkend, vidělo přibližně 1500 návštěvníků.

Na všech výstavách se podílela takřka celá obec. Pro pořádání je nutné zajistit vše od navezení stolů, přes hlídání ve dne v noci, až po úklid. Na tom všem se letos podílelo kolem stovky pomocníků.

Věříme, že se v krásném prostředí penzionu Oáza na výstavě betlémů ještě někdy sejdeme.

 

 

 
Powered by Bluecat